انرژی درمانی، از ظهور تا حضور

در هیچ کجای دنیا از هیچ پزشکی پذیرفته نیست که وقتی میتواند با معاینه چشم بیمارش به بیماری او پی ببرد، تمام بدن او را عریان کند. این روش درمانی در اوایل دهه 1970 توسط یک پزشک در دانشگاه نیویورک ابداع شد و طرفداران آن ادعا می کنند که این درمان سبب کاهش اضطراب فرد بیمار شده و به درمان سردرد ، تهوع و بسیاری دیگر از بیماری ها مانند سرطان کمک می کند. این کتاب به دست گریگور می هیل، یکی از مربیان با سابقه و بسیار حرفهای یوگا نوشته شده و توسط منا دارابیان به فارسی ترجمه و بازنویسی شده است. خانم قره داغی در این کتاب به موضوع انرژی درمانی، روش های آن، تاثیر و درمانگری انرژی درمانی و موضوعاتی از این دست می پردازد. در بررسی دیگری که در سال ۲۰۱۵ پیرامون اثربخشی ریکی روی اضطراب و افسردگی انجام شد، باز هم پژوهشگران نتوانستند به شواهد کافی برای اثبات یا عدم اثبات ریکی در کمک به درمان اضطراب و درمان افسردگی دست پیدا کنند. در سال ۲۰۱۰، حدود ۳۴۰۰۰ نفر تنها به علت بیماریهای گوارشی فوت کردند. بخاطرداشته باشید که این روش قادر است حتی بیماریهای لاعلاج را نیز درمان و بهبودبخشد. توضیح کتاب:نوشتار حاضر حاوی دستورالعملهایی است به منظور درمان بیش از 80بیماری مختلف که تحت عنوان انرژی درمانی (شفای پراینکی) از آن سخن به میان آمده است .برخی از بیماریهای مورد بحث عبارتاند از :سرخک، ناراحتی قلبی، فشار خون، آسم، هپاتیت، زخم معده، آپاندیس، تب، سکسکه، اسهال، بیخوابی و ضعف عمومی .

حال این توضیح و استدلال تا چقدر صحیح و استوار است. به هر حال ممکن است انرژی­ های مختلف در برخی مواد نظیر سنگ­ها بیشتر باشد که این سبب تأثیر آنها در موارد خاص باشد. هر عمل، حرف یا فکری که در شما ایجاد میشود، ارتعاش خاص خود را دارد که بر فضا و انسانهای اطرافتان نیز تاثیر میگذارد. چرا که درمان آنها به کمک داروهای شیمیایی، وابستگی و عوارضی را بجا میگذارد که بسیاری از افراد، ترجیح میدهند که از آنها استفاده نکنند. آیه ۶۲ سوره نمل (أَمَّنْ یجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَیکشِفُ السُّوءَ) و خواندن ترانههای فارسی قدیمی و گاهی خواندن قرآن از مواردی هستند که توسط وی به صورت مکرر در برنامههایش استفاده میشوند. مدل راجرز Rogers Conceptual Model ترکیبی است از تئوری حوزه کوانتومی فیزیک و تئوری سیستم های عمومی برتالنفی و بر کلیت وجود انسان به عنوان یک سیستم انرژتیک باز, که به صورت دائم و دو جانبه با محیط خود در حال تعامل است, تأکید می کند.

از سخنان بزرگان نتیجه میگیریم که فکر ما چقدر میتواند بر زندگی ما از جمله سلامتی ما تاثیر گذارد .انرژی درمانی به عنوان یک شفای طبیعی میتواند بر هر درد و رنجی مفید باشد و این امکان هم وجود دارد که راه درمان از طریق روشهای پزشکی را هموار کند . البته اعتقاد و باور نسبت به تمامی روشهای درمانی صدق میکند مثلا اگر بیماری که به پزشک مراجعه میکند و بایستی از داروهای تجویزی پزشک معالج خود استفاده کند در صورتی که اعتقاد و باور او نسبت به دارو منفی باشد در واقع خللی در فرایند درمان بیماری خود ایجاد میکند .این یکی از قابلیت های ذهنی تمام افراد است که هر اتفاقی در وهله اول از ذهن شروع شده تا به منصه ظهور میرسد . هر چیزی در جهان در حال نوسان است. چرا که هر یک از این چاکراها ممکن است دچار انسداد شده و ما را به این حال گذاشته باشند.

بر اساس دیدگاه نویسنده، سلامت اندام بدن انسان، قبل از هر چیز به نگرش او دربارهی جهان، و همچنین میزان توجهی که او به دنیای درون خود میکند بستگی دارد. طب سنتی ایرانی بر اساس اصول فلسفی استوار شده که می گوید هستی از چهار عنصر آب، آتش، خاک و هوا تشکیل شده و در واقع اساس آن بر طب مزاجی (سرد، گرم، خشک و مرطوب) که برگرفته از این فلسفه است استوار شده است. در واقع اندیشه های ما هستند که برایمان موفقیت و کمال را به همراه دارند.با اندیشه های منفی نسبت به هر روش درمانی سدی در راه جریان شفابخشی خود ایجاد کرده ایم. امروزه با تکنولوژی جدید می توان خطوط این انرژیها را در اطراف و درون بدن با استفاده از دوربین های خاص بر روی کاغذ منعکس کرد و وجود این انرژیها را در اطراف هر موجودی به اثبات رسانید. هر کدام از رنگ های ۷ چاکرا فرکانس مخصوصی دارند که اگر در مجاورت آن رنگ یا پدیده هایی که آن فرکانس را دارند قرار بگیرید آن چاکرای شما تحریک می شود. کتاب مبانی علمی انرژی درمانی تالیف جیمز ال آش من ترجمه دکتر محمدتقی حلی ساز و علیرضا شمس الدینی به دو مقوله خواهد پرداخت، مقوله اول به ظهور شاخه ای جدید و شگرف از پزشکی آکادمیک مربوط می شود.

دیدگاهتان را بنویسید